Premis Gaudí - Travelling circular

Travelling circular
Vaya al Contenido

Menu Principal:

Premis Gaudí

Miscelánea > Almacen de bobinas > Galardones 2017





IX Premis Gaudí - Acadèmia del Cinema Català
29/01/2017 - Auditori del Fòrum, Barcelona, Catalunya
http://academiadelcinema.cat/ca/premis-gaudi/ix-premis-gaudi


MILLOR PEL·LÍCULA: La Propera Pell (Isaki Lacuesta / Isa Campo, España / Suiza, 2016)
MILLOR PEL·LÍCULA EN LENGUA NO CATALANA: A Monster Calls (J.A. Bayona, USA / España, 2016)
MILLOR DIRECCIÓ: J.A. Bayona por A Monster Calls (USA / España, 2016)
MILLOR GUIÓ: Isa Campo / Isaki Lacuesta / Fran Araújo por La Propera Pell (Isaki Lacuesta / Isa Campo, España / Suiza, 2016)
MILLOR PROTAGONISTA FEMENINA: Emma Suárez por La Propera Pell (Isaki Lacuesta / Isa Campo, España / Suiza, 2016)
MILLOR PROTAGONISTA MASCULÍ: Eduard Fernández por El hombre de las mil caras (Alberto Rodríguez, España, 2016)
MILLOR DIRECCIÓ DE PRODUCCIÓ: Sandra Hermida por A Monster Calls (J.A. Bayona, USA / España, 2016)
MILLOR DIRECCIÓ ARTÍSTICA: Eugenio Caballero por A Monster Calls (J.A. Bayona, USA / España, 2016)
MILLOR ACTRIU SECUNDÀRIA: Alexandra Jiménez por 100 Metros (Marcel Barrena, Portugal / España, 2016)
MILLOR ACTOR SECUNDARI: Karra Elejalde por 100 Metros (Marcel Barrena, Portugal / España, 2016)
MILLOR MUNTAGE: Jaume Martí / Bernat Vilaplana por A Monster Calls (J.A. Bayona, USA / España, 2016)
MILLOR MÚSICA ORIGINAL: Sílvia Pérez Cruz por Cerca de tu casa (Eduard Cortés, España, 2016)
MEJOR FOTOGRAFIA: Oscar Faura por A Monster Calls (J.A. Bayona, USA / España, 2016)
MILLOR VESTUARI: Nina Avramovic por La mort de Lluís XIV (Albert Serra, Portugal / Francia / España, 2016)
MILLOR SO: Oriol Tarragó, Peter Glossop i Marc Orts por A Monster Calls (J.A. Bayona, USA / España, 2016)
MILLORS EFECTES VISUALS: Félix Bergés / Pau Costa / David Martí / Montse Ribé por A Monster Calls (J.A. Bayona, USA / España, 2016)
MILLOR MAQUILLATGE I PERRUQUERIA: Marion Vissac / Antoine Mancini por La mort de Lluís XIV (Albert Serra, Portugal / Francia / España, 2016)
MILLOR PEL·LÍCULA EUROPEA: Elle (Paul Verhoeven, Francia / Alemania / Bélgica, 2016)
MILLOR PEL·LÍCULA D'ANIMACIÓ: Ozzy (Alberto Rodríguez / Nacho La Casa, España / Canadá, 2016)
MILLOR CURTMETRATGE: Timecode (Juanjo Giménez Peña, España, 2016)
MILLOR PEL·LÍCULA DOCUMENTAL: Alcaldessa (Pau Faus, España, 2016)
MILLOR PEL·LÍCULA PER A TELEVISIÓ: Ebre, del bressol a la batalla (Roman Parrado, España, 2016)
 
Buscar
Regreso al contenido | Regreso al menu principal