Premis Gaudí - Travelling circular

Travelling circular
Vaya al Contenido

Menu Principal:

Premis Gaudí

Festivales / Galardones > Galardones 2018





X Premis Gaudí - Acadèmia del Cinema Català
28/01/2018 - Auditori del Fòrum, Barcelona, Catalunya
http://academiadelcinema.cat/ca/


Millor Pel·lícula: Estiu 1993 (Carla Simón, España, 2017)
Millor Pel·lícula en lengua no catalana: Tierra Firme (Carlos Marques-Marcet, España, 2017)
Millor direcció: Carla Simón por Estiu 1993 (España, 2017)
Millor guió: Carla Simón por Estiu 1993 (Carla Simón, España, 2017)
Millor protagonista femenina: Núria Prims por Incerta glòria (Agustí Villaronga, España, 2017)
Millor protagonista masculí: David Verdaguer por Tierra Firme (Carlos Marques-Marcet, España, 2017)
Millor direcció de producció: Aleix Castellón por Incerta glòria (Agustí Villaronga, España, 2017)
Millor direcció artística: Llorenç Miquel por La librería (Isabel Coixet, España / Reino Unido / Alemania, 2017)
Millor actriu secundària: Bruna Cusí por Estiu 1993 (Carla Simón, España, 2017)
Millor actor secundari: Oriol Pla por Incerta glòria (Agustí Villaronga, España, 2017)
Millor muntatge: Ana Pfaff / Didac Palou por Estiu 1993 (Carla Simón, España, 2017)
Milloor música original: Alfonso Villalonga por La librería (Isabel Coixet, España / Reino Unido / Alemania, 2017)
Millor fotografia: Josep M. Civit por Incerta glòria (Agustí Villaronga, España, 2017)
Milllor vestuari: Mercè Paloma por Incerta glòria (Agustí Villaronga, España, 2017)
Millor so: Fernando Novillo / Xavier Mas / Ricard Galceran por Incerta glòria (Agustí Villaronga, España, 2017)
Millors efectes visuals: Manuel López Egea / Bernat Aragonés por Incerta glòria (Agustí Villaronga, España, 2017)
Millor maquillatge i perruqueria: Alma Casal por Incerta glòria (Agustí Villaronga, España, 2017)
Millor pel·lícual europea: Dunkirk ( Christopher Nolan, Reino Unido / Holanda / Francia / USA, 201)
Millor pel·lícula d'animació: Tadeo Jones 2: El secreto del rey Midas (David Alonso / Enrique Gato, España, 2017)
Millor curtmetratge: Timecode (Juanjo Giménez Peña, España, 2016)
Millor pel·lícula documental: La Chana (Lucija Stojevic, España / Islandia / USA, 2016)
Millor pel·lícula per a televisió: La llum d’Elna ( Sílvia Quer, España, 2017)
•Premi del Públic: La Llamada (Javier Ambrossi / Javier Calvo, España, 2017)

Gaudí d'Honor: Mercedes Sampietro
 
Buscar
Regreso al contenido | Regreso al menu principal